duben  - červen   2020

rezervace pouze přes: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

NOVĚ !!!

Kurz rehabilitační jemné jógy (12 lekcí)

pondělí 19:00 - 20:15   od 6. 4. 

Kurz jógy pro začátečníky  (12 lekcí)

pondělí 17:30  - 18:45  od 6. 4. 

 

Kurz jógy pro mírně pokročilé  (12 lekcí)

neděle  19:00 - 20:15     

 

Kurz jógy pro pokročilé (12 lekcí)

úterý   17:00  - 18:15  

středa 18:30  - 19:45   

Cena kurzu (12 lekcí) 1 200 Kč

platba na účet 4211193146/6800

Po zaplacení kurzovného je částka nevratná, na lekci můžeš vyslat pouze náhradníka.

O této změně, včas informuj lektora.  

Na cvičení jógy lze čerpat příspěvek zdravotních pojištoven.

( VZP přispívá pouze na doklad 1500 Kč, lze přikoupit 3 volné lekce, příspěvek je 500 Kč na rok ) 

 

Jóga má blahodárné účinky na celé naše tělo.
Dnes se využívá k zdravotní prevenci i v rehabilitaci jako doplněk fyzioterapie. Využívá se v pro zlepšení dechových funkcí, pro zklidnění a harmonizaci nervových drah, problémech s kardiovaskulárním systémem a bolestech zad i kloubů.

Většina lidí dýchá velice povrchně. Nad svým dechem se vůbec lidé nezamýšlejí, ani si neuvědomují, že tím je jejich tělo nedostatečně zásobeno kyslíkem. Tím se snižuje látková výměna a následkem toho si poškozují tělesné zdraví. Naše vnitřní orgány jsou z toho důvodu nedostatečně prokrveny. Pomocí relaxačních, tělesných i dechových cvičením si uvědomujeme svůj dech, který tím prohlubujeme a tím odstraňujeme špatné stereotypy dýchání. Získáváme tím vitalitu a obranyschopnost těla. Správný způsob dýchání má vliv také na emoce a duševní harmonii. Víme, že při stresu a rozčilení dýcháme povrchně. Dlouhodobý stres může dokonce způsobit blokace a stažení svalů v oblasti páteře. Nejvíce je stresem zatížena krční páteř. Je proto nutné, aby si člověk, který má stresové zaměstnání nebo zažívá stresové situace, uvědomil důležitost relaxace a uvolnění. Aby dokázal správným dechem ovlivňovat svou duševní a tělesnou rovnováhu. Dechová cvičení také pomáhají při dechových onemocněních, jako je astma nebo chronická bronchitida. Velice důležitý je nácvik plného jógového dechu.

Kurzy jsou vhodné pro klienty všech věkových kategorií, kteří s jógou chtějí začít nebo pro ty, kteří chtějí více prohloubit svou jógovou praxi. V lekcích jógy se naučíte práci s dechem, plný jógový dech. Naučíte se jednotlivé ásany, jejich správné provedení a propojení s dechem. Lekce na sebe metodicky navazují, v další lekci vždy připomeneme již naučené a přidáme vždy něco nového.

 Závěrečná relaxace a zpívání manter nesmí chybět v žádné lekci jógy i v těchto hodinách si ji užijete. 

Těší mne, že vás mohu provést po cestě jógy Jitka 

Pokud máte zdravotní omezení , konzultujte se svým lékařem.

Pro lidi s velkými bolestmi zad - nedoporučuji klasické kurzy jógy.

Raději si zvolte kurz jemné rehabilitační jógy  ( pondělí 19:00 -20:15)