🌼 osoby se zdravotním omezením

       ( bolesti zad, ramen, kyčlí)

 🌼  úplní začátečníci - zvládne každý 

pondělí 16:00 - 17:00

18:30 - 19:30 cvičíme v zahradě

( Pražská 303, Bystřany) 

 

středa   17:00 - 18:00

Doporučuji pevnou rezervaci ( kurzovné )

o lekce je velký zájem.

platba v hotovosti ve studiu nebo

na účet (Sberbank) 4211193146/6800 .

Jóga má blahodárné účinky na celé naše tělo. Dnes se využívá k zdravotní prevenci i v rehabilitaci jako doplněk fyzioterapie. Využívá se v pro zlepšení dechových funkcí, pro zklidnění a harmonizaci nervových drah, při problémech s kardiovaskulárním systémem, při bolestech zad a kloubů.

Většina lidí se dnes celkově málo pohybuje, zapomínají, že chůze je pro nás nejpřirozenější pohyb. Většinou problém způsobuje sedavé zaměstnání a celodenní práce s počítače, špatné držení těla, jednostranné zatížení. Tyto obtíže způsobují převážně zatuhnutí a zkrácení svalů. Problém se nejčastěji objevuje v oblasti krční a bederní páteře. Pokud lékař zjistí, že příčinou obtíží není poškození tělesných struktur, pak pravidelné cvičení napomáhá svalové rovnováze. Cvičením se napravuje nesprávné držení těla, zlepšuje se prokrvení všech částí okolo páteře. Vhodné jsou převážně cviky, u nichž dochází k torzi páteře. Pro lepší představu si představíme, jako kdybychom ždímali ručník. Při této představě si názorně představíme, co se děje okolo naší páteře. Těmito cviky dochází k protažení a uvolnění hlubokých svalových vrstev. Tyto svaly spojují jednotlivé obratle a mají sklon se zkracovat.

Tato lekce bude vždy zaměřena hlavně na uvolnění a posílení zad, uvolnění kyčelních a ramenních kloubů a správné držení těla. Je vhodná pro klienty všech věkových kategorií. V těchto lekcích jógy se zaměříme na práci s dechem. Procvičovat budeme hlavně břišní dech, který pomáhá uvolňovat oblast bederní páteře. Následuje uvolnění, protažení a zpevnění celého těla pomocí základních ásan. Závěrečná relaxace nesmí chybět v žádné lekci jógy i v těchto hodinách si ji užijete.

Cena viz CENÍK.                                                                                    

Ve večerních i ranních hodinách můžete navštívit i další lekce jógy. (Nutná rezervace)