Tělocvična ZŠ, Bystřany  

Pondělí 19:00 - 20:15

Karimatku a deku si vezmi s sebou.

Pokud nemáš karimatku, napiš mi na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - vezmu

Doporučuji mikinu a teplé ponožky

 

Tato lekce rehabilitační jemné jógy je ve studiu velice obsazena. Často je velké množství zájemců, kteří čekají, až se uvolní místo. Proto tato lekce je od února 2020 i v tělocvičně, protože je zde velký prostor a lze tedy přijít i bez rezervace. 


Jóga má blahodárné účinky na celé naše tělo.
Dnes se využívá k zdravotní prevenci i v rehabilitaci jako doplněk fyzioterapie. Využívá se v pro zlepšení dechových funkcí, pro zklidnění a harmonizaci nervových drah, při problémech s kardiovaskulárním systémem, při bolestech zad a kloubů.

Většina lidí dýchá velice povrchně. Nad svým dechem se vůbec lidé nezamýšlejí, ani si neuvědomují, že tím je jejich tělo nedostatečně zásobeno kyslíkem. Tím se snižuje látková výměna a následkem toho si poškozují tělesné zdraví. Naše vnitřní orgány jsou z toho důvodu nedostatečně prokrveny. Pomocí relaxačních, tělesných i dechových cvičením si uvědomujeme svůj dech, který tím prohlubujeme a tím odstraňujeme špatné stereotypy dýchání. Získáváme tím vitalitu a obranyschopnost těla. Správný způsob dýchání má vliv také na emoce a duševní harmonii. Víme, že při stresu a rozčilení dýcháme povrchně. Dlouhodobý stres může dokonce způsobit blokace a stažení svalů v oblasti páteře. Nejvíce je stresem zatížena krční páteř. Je proto nutné, aby si člověk, který má stresové zaměstnání nebo zažívá stresové situace, uvědomil důležitost relaxace a uvolnění. Aby dokázal správným dechem ovlivňovat svou duševní a tělesnou rovnováhu. Dechová cvičení také pomáhají při dechových onemocněních, jako je astma nebo chronická bronchitida. Velice důležitý je nácvik plného jógového dechu.

Tyto lekce jsou vhodné pro klienty všech věkových kategorií.  V těchto lekcích jógy se zaměříme i na práci s dechem, procvičíme hlavně plný jógový dech, uvolnění, protažení a zpevnění celého těla pomocí základních asán. 

Cena viz CENÍK.                                                                                                                                  

Ve večerních i ranních hodinách můžete navštívit i další lekce jógy v Teplicích, Dubská 3314